Announcement

Collapse
No announcement yet.

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Beelink SEA - mój test (polish language)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Beelink SEA - mój test (polish language)

    Cześć,

    kilka dni temu doszedł do mnie Beelink SEA I.

    Zapakowany w eleganckie czarne pudełko. Nie wiem czy to jakaś moda, ale niemal wszystkie playery jakie miałem (poza Egreat R6S Pro, który miał białe pudło) do tej pory przychodziły w czarnych pudełkach



    Na pudełku znajdujemy info, które przedstawia charakterystykę BOXa.









    W zestawie z BOXem przychodzi oczywiście pilot, krótka instrukcja podłączenia sprzętu, kabel HDMI i zasilacz.
    Więcej nie potrzeba do rozpoczęcia przygody z Beelink'iem.

    Z uwagi na to, że do odtwarzacza możemy zamontować dysk 2,5" ma on trochę większe rozmiary niż te, do jakich przyzwyczaił mnie choćby mój dotychczasowy Sunvell.
    Jednak nie ma co narzekać, Beelink wykonany jest całkiem "stylowo" i estetycznie. Do jakości wykonania także nie można się przyczepić, bo wszystko jest fajnie spasowane.





    Na lewej bocznej ściance boxa, patrząc na niego od przodu, mam podłączenia:
    - 1 USB 2.0
    - 1 USB 3.0
    - gniazdo kart SD




    Na tylnej ścianie mamy natomiast:

    - HDMI OUT
    - HDMI IN (!!!)
    - LAN
    - SPDIF do podłączenia kabla optycznego,
    - gniazdo zasilania




    Prawa ściana boxa nie posiada żadnych złącz. A widziałbym tam jeszcze ze 2 x USB

    Pod spodem boxa znajdziemy guzik RESET, który według opisu na obudowie służy do aktualizacji firmware.
    Co ciekawe: obecnie FW wgrywa się z komputera kablem USB zakończonym z obu stron męskimi wtykami.




    Mamy tutaj także dostęp do miejsca przeznaczonego na montaż dysku HDD wewnątrz playera:






    Do playera dołączony jest całkiem "rozbudowany" pilot



    Pilot ma funkcję uczenia się.
    Ja swojego "nauczyłem" obsługi amplitunera




    Co mogę napisać tak na szybko o nim?
    Tak na szybko, bo jeszcze nie miałem okazji przeprowadzić porządnych testów

    Na chwilę obecną jestem zachwycony jakością obrazu.***
    Przypomniały mi się czasy gdy Egreat R6S Pro wyświetlał świetny obraz, a tylko ze względu na braki w multimedialności odszedł do lamusa

    Tutaj mamy zarówno świetną jakość obrazu, a także pełną multimedialność.

    Player przyszedł do mnie z pierwszym FW z jakim tylko pojawił się na rynku.
    Oznaczone było symbolem 101.
    Upgrade'owałem go do wersji 104. Jako, że nie widziałem diametralnej różnicy między nimi postanowiłem wrzucić soft Superceleron z forum Freaktab.

    Na chwilę obecną zostaję na tym sofcie. Jest lekki, przejrzysty i nie odnotowałem żadnych zwiech Boxa.

    Teraz muszę tylko zassać więcej materiałów "testowych". Po tym będzie kolejna aktulizacja tematu

    Dla przypomnienia.
    Box ze sklepu Gearbest.com. Aktualnie w jeszcze lepszej cenie

    BEELINK SEA I 99,99USD


    Ja ze swojej strony mocno polecam. Boxa i sklep

    #2
    Cześć,
    Ja kupiłem Lake 1 i męczę się strasznie z upgradem softu, program do flaszowania wykrzacza się po załadowaniu pliku z obrazem. Zdrzaźniło mnie w tym pudełku to, że nie było portu jacka 3.5mm, dokupiłem moduł transmitera bluetooth ale dźwięk rozmija się z obrazem. Co do gearbesta, ostatnio czekałem na tanixa ponad miesiąc, więc gdy zamawiałem Lake 1, skorzystałem z DHL i po tygodniu był w moich rękach.
    Ale że mieszkam w Irlandii, przeszedł przez cło no więc musiałem dorzucić suma sumarum 30 euro do podstawowej ceny, €62.
    I co mnie najbardziej denerwuje, to to, że obraz na monitorze ( mam asusa 144hz ) strasznie, i tu nie wiem jak to określić, ale pikseluje kolory w prostokątne wyspy. Ale to chyba wina monitora. Inne boxy reagują podobnie.

    Comment


      #3
      Co do gearbesta, ostatnio czekałem na tanixa ponad miesiąc, więc gdy zamawiałem pdfescape wp engine Lake 1, skorzystałem z DHL i po tygodniu był w moich rękach.
      Ale że mieszkam w Irlandii, przeszedł przez cło no więc musiałem dorzucić suma sumarum 30 euro do podstawowej ceny, ?‚?62.
      Last edited by Kasey; 10-25-2019, 05:57.

      Comment

      Working...
      X